۵۶- سفر به جزیره ای رویایی

موضوع: عمومی

هفته گذشته یک سفر رویایی به جزیره هندورابی داشتم. قضیه از این قرار بود که خیلی وقت می شد که دوست داشتم یک سفر دریایی به یکی از جزایر کوچک خلیج فارس داشته باشم. خیلی تعریف از زیباییهای این جزایر و سفرهای دریایی با قایقهای تندرو شنیده بودم ولی هیچ وقت فرصت مناسبی پیش نیومده بود. البته قشم رو پارسال رفتم. اگرچه جنگلهای حرا٬ قلعه پرتغالیها و خیلی زیباییهای دیگه داشت ولی اون هم مثله شهرهای دیگه کشور بود. جایی که انسان طبیعت رو تسخیر کرده بود. اما هندورابی درست همونطور که می گفتند بود. سرزمینی بکر و با سواحلی بسیار زیبا. جایی که طبیعت انسان رو از پا در آورده بود.

سواحلی شنی و صخره ای٬ با آبهایی شفاف و آفتابی درخشان. وقتی به ساحل نزدیک می شدیم لاک پشتها رو می شد اطراف قایق دید که مدام روی آب میومدند تا نفس بگیرند. جزیره ای که تمام تلاشها برای تسخیرش ساخت هتل٬ اسکله و ... رو ناکام گذاشته بود. البته در ساحل شمالی جزیره چند خانواده که مجموعا ۶۰ نفر می شدند هم زندگی می کردند. بومیهایی که مثل آفتاب و خاک جزیره خونگرم و با صفا و بی آلایش بودند.

تصویرهایی از این سفر رو میذارم. تصاویری که یادآور آفتابی گرم٬ زمینی بی آلایش٬ ساحلی آرام و دریایی زلال و شفافه.

Hendorabi.jpg

 حرف آخر:

در ضمن سفر دریایی با قایق گلف هم صفایی داشت. با اتوبوس دریایی٬ قایق معمولی و کشتی روی دریا سفر کرده بودم ولی گلف یه چیز دیگه بود. فکر نمی کردم اینقدر متفاوت باشه. خیلی جذاب بود٬ به خصوص وقت برگشت که در خلاف جهت باد حرکت می کردیم.

/ 7 نظر / 12 بازدید
علیرضا مجاهدی

سلام کاش توضيح کوتاهی از اين عکسها مينوشتيد. قايقی که گفتيد همانی است که در عکس ميبينيم؟ برايتان آرزوی سلامتی و موفقيت روز افزون دارم

آيينه

می شه در مورد مسيرسفر توضيح بدين .تا کجا با هواپيما می شه رفت و چقدر سفر دريايی داره ؟و کلا چند ساعت از تهرانبايد توراه بود؟ و اينکه هواش مثل قشمو کيشه تو اين فصل يا نه ؟

دريا

به‌به! خوش باشین... جای بکر دور از دست آدميزاد...

سام

..... هر جا که ميری به ياد من باش .... هر جا که ميری به ياد ما باش الان هم به ياد ما دوستانت يه آپ جانانه بذار بد جور خماريم

محمدعلی

آره موافقم مخصوصا اگه به جای جزیره یک جنگل بکر باشه که دیگه خیلی عالیه... ضمنا لطفا اینو اصلاحش کن: مثله نه: مثل